Search
niedziela 29 Listopad 2020
  • :
  • :

Mam „smaka” na… catering dietetyczny!

Chęć na coś słodkiego, słonego i znów słodkiego. I tak do upadłego. Nierzadko zdarzają nam się takie zachcianki i wbrew pozorom, nie są to tylko kaprysy kobiet w ciąży. Gdy w naszym organizmie zaczyna brakować poszczególnych pierwiastków, ale i witamin, pojawiają się chęci na produkty, które wcale nie są zdrowe.

Paradoksalnie niedobory substancji odżywczych owocują ogromną chęcią na przykład na łakocie. Można temu zaradzić zmieniając swoje nawyki żywieniowe i dbając o codzienny jadłospis. Niekoniecznie musimy samodzielnie zajmować się każdego tygodnia przygotowywaniem zdrowych i wartościowych posiłków. Pomocą okazuje się być catering dietetyczny.

Gdy organizm zaczyna szwankować

Jeśli w naszym organizmie zaczyna brakować witamin, minerałów, makro- i mikroelementów, coraz gorzeją radzą sobie poszczególne narządy i całe układy. Objawia się to pogorszoną kondycją skóry, włosów i paznokci. Zaczyna szwankować układ pokarmowy, jesteśmy ospali, zmęczeni, a apetyt płata nam figle. To najwyższy czas, by zastanowić się nad tym, co każdego dnia pojawia się na naszych talerzach.

Musimy przyznać sami przed sobą, że brakuje nam czasu, który moglibyśmy poświęcić na zakupy i cierpliwe zapoznawanie się ze składami na opakowaniach wszystkich produktów spożywczych. Potem długie gotowanie, a jeszcze później sprzątanie. Cały plan zdrowego jedzenia bierze w łeb. Nie musi tak być! Catering dietetyczny, chociażby z oferty Eat Zone, to dowód na to, że można zaoszczędzić na czasie, ale i zadbać o kondycję organizmu poprzez stosowanie wartościowej diety.

W krótkim czasie jesteśmy w stanie odczuć poprawę samopoczucia fizycznego i psychicznego, kondycji całego organizmu, przekonując się do zdrowych posiłków. Jak to działa?

Posiłki wprost pod wskazany adres

Oferty cateringu dietetycznego to propozycja diet pudełkowych dostosowanych do naszych potrzeb. Układaniem i planowaniem jadłospisu zajmują się profesjonalni dietetycy. Gotowanie odbywa się pod okiem mistrzów kuchni. Wprost pod wskazany adres dostarczane są posiłki na cały dzień – zawsze świeże, szczelnie zapakowane, dzięki czemu o dogodnej porze wystarczy je wyłożyć na talerz, ewentualnie podgrzać i zjeść.

Menu, nad którym czuwa dietetyk, to gwarancja odpowiedniej liczby kalorii na dany dzień. Jeśli nie wiemy, jakie jest nasze zapotrzebowanie, wystarczy skorzystać z dostępnych w sieci przeliczników kalorii, które dokonują obliczeń na podstawie podanych danych.

Posiłki oferowane przez catering dietetyczny są także pełne walorów odżywczych i można liczyć na wykorzystanie produktów ze wszystkich grup, które goszczą w piramidzie żywieniowej, we właściwych proporcjach. Taka dieta jest zdrowa, racjonalna, smaczna, a co więcej, wcale nie musimy poświęcać czasu na jej przygotowanie.

Nadmierny apetyt na słodkie czy słone przekąski przemija, bo w organizmie wreszcie zostaje wyrównany poziom najważniejszych składników. Zdrowiej jemy, lepiej się czujemy, a „smaka” mamy już tylko na catering dietetyczny!