Search
piątek 25 Wrzesień 2020
  • :
  • :

Uruchamiamy stronę w sieci

W dzisiejszych czasach trudno posiadać firmę bez swojej internetowej strony. Dla wielu przedsiębiorców firmowa strona będzie pełnić tylko rolę informacyjną, z ogólną ofertą, opisem firmy i kontaktowymi danymi. Inni przedsiębiorcy będą funkcjonować jedynie w sieci i tam prowadzić swój biznes, i w takim przypadku potrzebować będą dużo bardziej rozbudowanej strony. Co zatem będzie potrzebne, aby rozpocząć funkcjonowanie w sieci internetowej?

Na początku potrzebna będzie domena, pod którą funkcjonować będzie zakładana firma. Być to może nazwa przedsiębiorstwa, może też słowo powiązane z zakresem działalności, jaką prowadzimy, przykładowo iluzjonista. Jeżeli wybranie domeny mamy już z głowy, to następnym etapem powinno być zrobienie samego serwisu. Można zrobić to samodzielnie, jeżeli wystarczy nam chęci i czasu na nauczenie się tego. Możemy także zrobienie serwisu przekazać jednej z licznych firm, zajmujących się tego typu rzeczami. Podając w oknie wyszukiwarki słowa projektowanie stron szybko wyszukamy wiele tego typu firm.

Po zaznajomieniu się z ich ofertą będziemy musieli wytypować taką, która nam nasz serwis zrobi. Jest ważne, żeby przy takich pracach napisać szczegółową umowę na zakres prac, z podaniem dokładnej specyfikacji strony internetowego. W przypadku jakichkolwiek niedomówień i problemów będzie szczegółowo napisane, co trzeba było zrobić, w jakim czasie i za jakie wynagrodzenie. Kiedy dostaniemy już wykonaną stronę, to pozostanie nam jedynie odpalenie jej w sieci, a w tym celu potrzebowali będziemy konta hostingowego.

Wpisując w wyszukiwarce słowa hosting szybko odszukamy firmę, gdzie możemy kupić tego typu usługę.