Search
piątek 25 Wrzesień 2020
  • :
  • :

Usługi magazynowania

Importując produkty z terenów, które nie należą do obszaru unii w każdym przypadku musimy przebrnąć przez skomplikowaną i czasochłonną celną odprawę. W sytuacji niedużych przedsiębiorców, dla których rola handlu zagranicznego zbyt duża nie jest, najkorzystniejszym wyjściem jest obsługa celna zlecona profesjonalnej firmie, zajmującej się takimi sprawami. Przeważnie firma taka ma swój skład celny, gdzie zlecić można magazynowanie kupionych w innych krajach produktów.

Funkcjonalność celnego składu jest niezwykle ważna w procesach administrowania obiegiem towarów w firmach, ponieważ daje możliwość odsunięcia w czasie opłacenia podatku i cła od kupowanych produktów, odsuwając to do chwili wpuszczenia produktów na rynek krajowy. Przekazując usługi celne odpowiedniej firmie, przekazujemy również zakres odpowiedzialności za całość spraw związanych z cłami i podatkami na tę firmę. Przeważnie tego typu usługi celne do najtańszych nie należą, lecz w zamian ściąga z przedsiębiorców decydujących się na nią całą masę spraw formalnych.

Z reguły podmioty które świadczą usługi celne będą się zajmować całością spraw związanych z celną odprawą. Od kontrahentów są potrzebne wszystkie dokumenty, między innymi wystawione sady i faktury, a obliczeniem wszystkich podatków i ceł same się już zajmują. Także w obowiązkach firm tego typu jest opracowanie i przesłanie całości innych dokumentów, na przykład najróżniejsze deklaracje, albo intrastat. Przeprowadzają również usługi doradcze w temacie towarowego obrotu z kontrahentami zagranicznymi, a w dodatku dysponując dodatkową kadrą mogą służyć swoim doświadczeniem przy każdej nietypowej sytuacji.

Dla przykładu jedna z firm posiada w ofercie szeroki zakres wszelkich usług logistycznych. W skład ich oferty wchodzi: agencja celna, obsługa celna, magazyn logistyczny, spedycja krajowa i zagraniczna, logistyka natomiast obszar w jakim firma prowadzi działalność gospodarczą to głównie Łódź, Zgierz, Pabianice. Agencja celna prowadzi swoją działalność od wielu lat. Dzięki temu posiada wielkie doświadczenie, które pozwala na szybsze wykonanie określonej pracy na rzecz klienta. Agencja celna posiada w swojej ofercie magazynowanie, co bardzo pomaga w pracy firm spedycyjnych. Dzięki tym zaletom dużo firm spedycyjnych korzysta z usług Agencji Celnej, co znacznie wpływa na płynną pracę firm spedycyjnych. Oszczędność czasu podczas odpraw celnych daje relatywnie większe korzyści.

I właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą takiej firmy.