Search
czwartek 9 Lipiec 2020
  • :
  • :

Wybieramy ogrodzenie

Niskie, wysokie, nowoczesne, stylowe, wszystkie będą służyć ochronie przed innymi ludźmi, wyznaczają granice działek, są przeszkodą dla zwierząt. Oczywiście tu mówimy o ogrodzeniach. W prawie budowlanym jest zapisane, aby budowa domu była chroniona. Nie będzie tu chodzić rzecz jasna o postawienie wielkiego ogrodzenia jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Sprzęt budowlany wjeżdżający na samą budowę, zniszczyć może ogrodzenie zamontowane nawet na betonowych ławach. Z tego też powodu przeważnie montuje się najczęściej tymczasowe siatki lub odblaskowe taśmy. W miejscach, w których mogą być zwierzęta leśne, mogące stanowić zagrożenie dla budujących, używa się przęsła ze stali, jakie wypożyczyć można w firmach które oferują usługi budowlane.

Gdy zdarzy się wypadek z udziałem kogoś nieuprawnionego do przebywania na danym terenie, (mówimy tutaj o intruzach) postawienie ogrodzenia świadczy o tym, że budujący nie będzie ponosił odpowiedzialności, a niepowołana osoba była na terenie prywatnym bez zgody właściciela.

Po zakończeniu inwestycji przeważnie należy pomyśleć o ładniejszym ogrodzeniu. A wybór taki łatwy nie jest. Ogrodzenia murowane, kute, z klinkieru czy cegły to niemałe wyzwanie dla stylistów i architektów.